Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wentylator/dmuchawa nawiewu się skończyła???

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wentylator/dmuchawa nawiewu się skończyła???

    Zamieszczone przez Woocash78
    Witam. Mam pytanie. Miesiąc temu kupiłem Octavię w wersji FAMILY PLUS 1.8 TSI 150 KM 112 KW. Na tabliczce identyfikacyjnej w bagażniku oraz na naklejce w książce serwisowej mam wbite 77 KW tak jakby dla silnika 1.2. Numer VIN się zgadza natomiast kilowaty już nie bardzo. Czy warto to zgłaszać ? W dowodzie rejestracyjnym mam poprawnie 112 KW. Nie wiem jak mogli się tak pomylić w fabryce. W sumie to szczegół bo auto w samym odczuciu bardziej pasuje na 150 KM ale trochę mnie to zdziwiło. Czy u was jest ok ? Dla pewności podjadę do ASO i się zapytam o co kaman. Pozdr
    od razu pojechałbym i zrobił lekką burę

  • #2
    Wentylator/dmuchawa nawiewu się skończyła???

    Witam, mam problem z wentylatorem nawiewu. W zimie piszczał ale że było zimno to nie chciało mi sie bawić w smarowanie, zresztą piszczal tylko na 1 biegu i dalo sie to zniesc. Pod koniec kwietnia do objawów piszczenia doszły nowe. Dmuchawa krecila sie wolniej czasami wrecz stawała, po przesmarowaniu oliwa maszynowa wszystko wróciło do normy al tylko na kilka tygodni. W ostanie upały ponownie zaczęła "stawać" nawet na 3-4 biegu "wiało" bardzo słabo. Więc wczoraj ponownie przesmarowałem łożyska tym razem smarem w spreju i wczoraj wszystko hulało ekstra a dziś znowu padaka. Odpala się dobrze ale po chwili zwalnia.
    Czyżby życie dmuchawy dobiegało końca a może jest jakaś inna przyczyna tego zjawiska rezystor, spadek napięcia. Jak to sprawdzić? Nie chciałbym wyłożyć kasy na nową dmuchawę a okazało by się że problem tkwi gdzie indziej.

    Komentarz


    • #3
      Czekam na info. U mnie już drugą zimę piszczy dmuchawa. Ale tylko przy niskich temperaturach. Mam nadzieję, że smarowanie pomoze.
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz


      • #4
        a jak sie mają szczotki? Wrzuć foto ile ich jest
        Ja w wawie jestem w tygodniu to mogę coś pomóc zreanimować

        Komentarz


        • #5
          Szczotki uszkodzone. Miałem podobnie w swoim aucie.Szczotki się skończyły i nawiew przestał działać
          "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

          Komentarz


          • #6
            lozysko slizgowe - jak raz sie zaczyna zacinac to juz mu nic nie pomoze

            Komentarz


            • #7
              u mnie jedna była cienka i to powodowało że wiatrak raz działa raz nie - wymieniłem i mam spokój...

              Komentarz


              • #8
                Panowie doradzi ktoś skąd wziąć nowe szczotki? Prawdopodobnie mam ten sam kłopot a z tego co słyszałem jest kłopot ze znalezieniem szczotek do wentylatora. Niby od Jawy od prądnicy pasują po delikatnym szlifie długości

                Komentarz


                • #9
                  jak do tej pory najlepszym srodkiem na zacieranie tulejek jaki znam i uzywam od lat jest olej transformatorowy silniki wentylatorow kture robilem i robie dzialaja po dobre pare lat bez zadnego klopotu zadnej na to reklamacji nie mialem a co do szczotek to powinny byc takiej samej twardosci co orginalne

                  Komentarz


                  • #10
                    Koledzy u mnie szykuje się operacja demontażu wentylatora, czy ktoś zna wymiar szczotek, ewentualnie gdzie ich szukać ?

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X